Dzień Zdrowego Śniadania w Czekanowie

niadanie8 listopada po raz drugi w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Czekanowie obchodzony był Dzień Zdrowego Śniadania. Do tego ważnego momentu dzieci przygotowywały się przez kilka dni aktywnie uczestnicząc w zajęciach praktycznych obrazujących 12 zasad zdrowego odżywiania. Uczniów naszej szkoły podzieliliśmy na trzy grupy. Pierwsza brygada miała za zadanie przygotować smaczne i zdrowe śniadanie. Druga grupa zajęła opracowaniem plakatu i zasad zdrowego odżywiania. Trzecia grupa to brygada od dekoracji stołu.

Dzieci umyły rączki, założyły fartuszki i czepki i zabrały się do pracy. Ugotowały w olbrzymim garnku jaja, kroiły warzywa, owoce, chleb, wędliny, ser. Z tych zdrowych produktów  przygotowano pięć wysp: wyspa warzywna, wyspa owocowa, wyspa nabiałowa i wyspa pieczywa i bakaliowa. Druga grupa zajęła się przygotowaniem baneru z hasłem „Śniadanie Daje Moc” i umieszczeniem  12 zasad zdrowego odżywiania. Trzeci grupa przygotowała stoły, składała serwetki i rozstawiała naczynia. W śniadaniu uczestniczyła cała społeczność szkolna, wraz z rodzicami zaproszonymi przez swoje pociechy, dyrektor szkoły, Pani prezes stowarzyszeni oraz ksiądz.

Dyrektor przywitał wszystkich zabranych, krótko przypomniał cel naszego spotkania i zaprosił do degustacji. Jak już śniadanie dało nam „moc” do dalszych działań to kierując się zasadą: „Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem” zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy podczas turnieju.
Dzięki temu wydarzeniu  każdy mógł zjeść, zdrowy, pełnowartościowy posiłek i przekonać się o tym, jak ważne jest śniadanie.