Obchody Dnia Jesieni i Święto Pieczonego Ziemniaka w Czekanowie

ziemniakczekanow26 października w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Czekanowie odbyły się obchody Dnia Jesieni. W tym roku obchodziliśmy je pod hasłem Święto Pieczonego Ziemniaka. Swoją obecnością zaszczycili nas goście z zaprzyjaźnionych placówek: uczniowie i nauczyciele z Kożuchowa i Dzierzb. Impreza rozpoczęła się powitaniem wszystkich zebranych przez dyrektora szkoły Rusłana Mielniczuka oraz panią prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Czekanów Agnieszkę Zawadzką. Następnie została powołana komisja do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego Pani Jesień – Nadchodzi. Narady były bardzo burzliwe, ponieważ na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac wykonanych z naturalnych materiałów.

Nagrody otrzymali: w kategorii klas 1-3: I miejsce zdobyła Zuzanna Kosowska ze szkoły w Czekanowie, II miejsce Krystian Sadokierski ze szkoły w Kożuchowie oraz III miejsce ex aequo Zuzanna Niemierka i Maja Żmuda ze szkoły w Czekanowie. W kategorii klas 4-7 przyznano dwa I miejsca zdobyły je Kinga Maliszewska ze szkoły w Dzierzbach oraz Kinga Rucińska ze szkoły w Kożuchowie, II miejsce Oliwia Szymczak ze szkoły w Czekanowie oraz III miejsce Paulina Wielądek ze szkoły w Przywózkach. Wyróżnienie otrzymały również Przedszkolaki oraz nagrody indywidualne zdobyli: Maja Zawadzka, Karol Stępniak, Mikołaj Zawadzki. Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni dyplomem, książką oraz słodkim upominkiem.
Na uczniów czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Podczas wspólnej zabawy przy muzyce, można było skosztować pyszności z ziemniaka m. in. blacharza, kuleczek ziemniaczanych, kopytek. Ale również zapiekanki, gofry i frytki znalazły swoich wielbicieli. Różnorodności smaków nie było końca. Jedną z atrakcji była loteria SKO, gdzie można było wylosować wspaniałą nagrodę. Główną atrakcją dla dzieci był udział chętnych uczniów, a takich nie brakowało, w konkurencjach sportowych, oczywiście z ziemniakiem w roli głównej. Dzieci świetnie bawiły się podczas szukania ziemniaków, robienia ludzików z warzyw, tarciu ziemniaka na czas, przenoszeniu ziemniaka na łyżce. Śmiechu i zabawy było co niemiara.
Spotkanie było bardzo udane wspólnie spędzony czas dostarczył wielu radości i pozytywnych wrażeń. Dziękujemy przybyłym gościom za mile spędzony wspólnie czas. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na długo pozostanie w naszej pamięci.