XXIV Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej

ferstskrzeW dniach 13 i 14 maja odbył się XXIV Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Śpiewajmy Panu” Podlasie 2017. W tym roku przebiegł pod hasłem nawiązującym do obecnego roku duszpasterskiego: "Idźcie i głoście”. Po raz kolejny udział w nim wzięła schola Cuncti Simus Concanentes działająca w Skrzeszewie.

Dzień przesłuchań rozpoczęła msza święta w bazylice w Bielsku Podlaskim. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił dyrektor festiwalu ks. Sylwester Falkowski. W swoim kazaniu nawiązał do 100 rocznicy objawień Fatimskich oraz do rozwijania talentu – śpiewania. Oprawę muzyczną mszy świętej zapewniła skrzeszewska schola.

Przesłuchania odbyły się w Bielskim Domu Kultury. Zespół wykonał piosenkę „Tłumy Serc”. Pokazuje ona nam, że powinniśmy oddać swoje serce Bogu, który tak nas kocha, że posłał swojego Syna na świat, by ten poświęcając swoje życie odkupił nas i zapewnił człowiekowi zbawienie.

Zwieńczeniem festiwalu był uroczysty Koncert Galowy laureatów wyłonionych z 29 podmiotów przez jury w składzie: Małgorzata Bil-Jaruzelska, Łukasz Kraujutowicz i Alicja Minarczuk. Odbył się on w Bielskim Domu Kultury.

Schola Cuncti Simus Concanentes zajęła II miejsce, w kategorii schola młodzieżowe, dzięki czemu powtórzyła swój występ na scenie. Podczas koncertu również zaśpiewał i odebrał nagrodę zespół wokalny, w skład którego wchodzili Karolina Szkop i Szymon Dzikowski – także członkowie scholi ze Skrzeszewa. Piosenką „Radość przemienionych serc” wyśpiewali I miejsce w kategorii zespół wokalny z podkładem muzycznym.