Grochów. VIII edycja Gminnego Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej

europa9 maja podczas obchodów Dnia Europy w Zespole Oświatowym w Grochowie została przeprowadzona VIII edycja Gminnego Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej. Podobnie jak w poprzednich latach, podczas tej cyklicznej imprezy promowaliśmy wiedzę o Unii Europejskiej: jej podstawowych symbolach, historii powstania, językach urzędowych, instytucjach, znanych postaciach.Uczestnicy turnieju, uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły z terenu Gminy Sokołów Podlaski wzięli udział w różnorodnych konkurencjach. Rozwiązywali krzyżówkę, "podróżowali" lokomotywą, odpowiadali na pytania quizu, rozpoznawali symbole i europejskie stroje tradycyjne, wykazali się wiedzą geograficzną, jak również sprawnościową. Turniej poprowadziły uczennice gimnazjum. To one pomagały swoim młodszym koleżankom i kolegom przejść przez wszystkie etapy konkursu.
Uczestnikom turnieju i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. A zwycięzcom, uczniom Zespołu Oświatowego w Grochowie, gratulujemy.

Dzięki Przedstawicielstwu Komisji Europejskiej Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Społecznej uczestnicy GTWoUE otrzymali ciekawe kolorowe publikacje i nagrody rzeczowe.