Grand Prix Festiwalu Piosenki Harcerskiej

pdzi10 maja 22 Drużyna Harcerska „Pędziwiatry” z Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej zdobyła Grand Prix Festiwalu Piosenki Harcerskiej organizowanego w ramach Festiwalu Kultury Harcerskiej przez sokołowski Hufiec. Drużyna mimo, że została reaktywowana zaledwie miesiąc temu, zmobilizowała się, aby wystąpić w festiwalu. Harcerze i harcerki tak bardzo spodobali się jury, że przyznali oni druhnom i druhom z „Pędziwiatrów” Grand Prix festiwalu. 22 DH zaśpiewała mix harcerskich piosenek i okrzyków oraz piosenkę o swojej drużynie ze słowami drużynowej dh.Anny Zielińskiej. Wójt gminy wyraził swoje duże zadowolenie z podjętej przez dh.Annę Zielińską i dh.phm. Annę Kożuchowską – Kurylak inicjatywę powołania harcerstwa w Jabłonnie Lackiej, oferując swoje wsparcie i pomoc, za które harcerze serdecznie dziękują.

Mimo, że jest to młoda drużyna, bardzo prężnie działa. Już w najbliższy weekend swój harcerski warsztat szlifować bowiem będzie podczas biwaku harcerskiego. Harcerze już dziś przygotowują się też do obozu harcerskiego w Orzyszu. Warto wspomnieć, że w szkole od września powstanie też gromada zuchowa, którą poprowadzi dh.Agnieszka Ołtarzewska. Poczynania harcerzy można śledzić na blogu drużyny 22dh.blogspot.com

Harcerze i harcerki z 22DH „Pędziwiatry” serdecznie dziękują komendzie Hufca ZHP w Sokołowie Podlaskim za bardzo dużo ciepłych słów, będących zachętą do pracy harcerskiej oraz wójtowi gminy za autokar, którym mogli pojechać na festiwal.